Informujemy, że Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) dla mieszkańców i właścicieli nieruchomości z terenu miasta Zielona Góra, znajdujący się przy ul. Wrocławskiej 73 (wjazd od Raculi), przyjmuje odpady od poniedziałku do piątku od godz. 7:00 do 9:00 i od godz. 14:00 do 19:30 oraz w soboty od godz. 8:00 do godz.12:00 z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.

Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.

Przejdź do strony z pełną informacją
CZWARTEK, 13 grudnia 2018 r. godz. . Dzisiaj są imieniny: Łucji, Otylii, Eugeniusza
Kompleksowa gospodarka odpadami Pielęgnacja komunalnych terenów zielonych Oczyszczanie miasta Transport odpadów
Kompleksowa gospodarka odpadami
Instalacja do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów ( IMB )
Pielęgnacja komunalnych terenów zielonych
Samojezdna kosiarka do trawy.
Oczyszczanie miasta
Pojazd do zamiatania ulic.
Transport odpadów
Pojazdy do transportu odpadów komunalnych.

Kronika - czerwiec 2004 Drukuj Email


W celu reaktywowania tradycji winiarskich, Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej zorganizował I ZIELONOGÓRSKIE TARGOWISKO WINIARSKIE, gdzie można było otrzymać sadzonkę winorośli za 10 kg makulatury. Zainteresowanie zielonogórzan było bardzo duże- 500 szt. sadzonek rozdano w kilka godzin. Powstał pomysł o powtórzeniu akcji w okresie winobraniowym.

Kto nie miał makulatury, mógł kupić sadzonki. Organizatorzy przygotowali też prezentacje odmian winorośli. Informowali jak założyć plantacje, jak ją pielęgnować i jak zbierać winogron. Na stoisku zajmowanym przez plantatorów można było spróbować wina własnej produkcji oraz uzyskać informacje na temat jak zrobić dobre wino.

Można było zakupić wyroby z metaloplastyki ze znakami winnymi, karafki, kieliszki oraz akcesoria do produkcji i przechowywania wina. Tagi były oprawione muzyką zespołów Rezonans z Domu Harcerza i Rocal Fuza ze Świeradowa Zdroju.

 
« poprzednia podstrona   następna podstrona »
© 2000-2018 Zakład Gospodarki Komunalnej sp. z o. o.   ul.Zjednoczenia 110C,  65-120 Zielona Góra, tel. (68) 322-91-00   faks (68) 322-91-11