Informujemy, że Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) dla mieszkańców i właścicieli nieruchomości z terenu miasta Zielona Góra, znajdujący się przy ul. Wrocławskiej 73 (wjazd od Raculi), przyjmuje odpady od poniedziałku do piątku od godz. 7:00 do 9:00 i od godz. 14:00 do 19:30 oraz w soboty od godz. 8:00 do godz.12:00 z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.

Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.

Przejdź do strony z pełną informacją
PONIEDZIAŁEK, 10 grudnia 2018 r. godz. . Dzisiaj są imieniny: Julii, Judyty, Daniela
Kompleksowa gospodarka odpadami Pielęgnacja komunalnych terenów zielonych Oczyszczanie miasta Transport odpadów
Kompleksowa gospodarka odpadami
Instalacja do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów ( IMB )
Pielęgnacja komunalnych terenów zielonych
Samojezdna kosiarka do trawy.
Oczyszczanie miasta
Pojazd do zamiatania ulic.
Transport odpadów
Pojazdy do transportu odpadów komunalnych.

Kronika - październik 2004 Drukuj Email

Na zielonogórskiej winnicy przy Palmiarni w 2004 roku posadzono łącznie około 1300 szt. sadzonek winorośli. Większość z nich tworzy nowy sektor składający się z 13 odmian winorośli, które różni od siebie wygląd krzewu, kolor i smak owoców.
W momencie zakończenia okresu wegetacyjnego roślin można podsumować że tegoroczne odmiany: BIANKA, HIMROD, SCHULER, PERŁA ZALII, STENBEN i ARKADIA wyróżniły się dużym wzrostem.
Obecnie w "Parku Winnym" trwają prace porządkowe i częściowo pielęgnacyjne polegające na odchwaszczaniu winorośli i zabezpieczeniu młodych sadzonek przed przymrozkami.


Ogrodników którzy pielęgnują winnice, czeka jeszcze coroczne przycinanie krzewów, prace zaczną się pod koniec listopada.

W związku z realizacją programu reaktywowania w Zielonej Górze tradycji winiarskich Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej przy ZGKiM rozpoczęło prowadzenie lekcji dla uczniów zielonogórskich gimnazjów na temat "Zielona Góra - miasto winorośli".

Celem tych zajęć jest propagowanie wiedzy o własnym regionie i jego tradycjach. Treść zajęć obejmuje: historię uprawy winorośli, tradycje winiarskie w Zielonej Górze, biologie winorośli oraz znaczenie winorośli w gospodarce człowieka.

 
« poprzednia podstrona   następna podstrona »
© 2000-2018 Zakład Gospodarki Komunalnej sp. z o. o.   ul.Zjednoczenia 110C,  65-120 Zielona Góra, tel. (68) 322-91-00   faks (68) 322-91-11