Informujemy, że Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) dla mieszkańców i właścicieli nieruchomości z terenu miasta Zielona Góra, znajdujący się przy ul. Wrocławskiej 73 (wjazd od Raculi), przyjmuje odpady od poniedziałku do piątku od godz. 7:00 do 9:00 i od godz. 14:00 do 19:30 oraz w soboty od godz. 8:00 do godz.12:00 z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.

Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.

Przejdź do strony z pełną informacją
CZWARTEK, 13 grudnia 2018 r. godz. . Dzisiaj są imieniny: Łucji, Otylii, Eugeniusza
Kompleksowa gospodarka odpadami Pielęgnacja komunalnych terenów zielonych Oczyszczanie miasta Transport odpadów
Kompleksowa gospodarka odpadami
Instalacja do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów ( IMB )
Pielęgnacja komunalnych terenów zielonych
Samojezdna kosiarka do trawy.
Oczyszczanie miasta
Pojazd do zamiatania ulic.
Transport odpadów
Pojazdy do transportu odpadów komunalnych.
STRONA GŁÓWNA arrow INFORMATOR DLA KLIENTA arrow Gospodarka Komunalna arrow Punkty zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

Punkty zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego Drukuj EmailZUŻYTY SPRZĘT ELEKTRYCZNY I ELEKTRONICZNY
(ZSEiE)

Szanowni Państwo,

Od października 2005 r. obowiązuje Ustawa z dnia 29 lipca 2005r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym.
Przepisy ustawy określają wymagania i zasady dotyczące: zbierania, przetwarzania, recyklingu i unieszkodliwiania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz określają prawa i obowiązki podmiotów i osób w tym zakresie.

  1. Użytkownikom - konsumentom sprzętu elektrycznego i elektronicznego nie wolno (pod groźbą kary) wyrzucać zużytego sprzętu łącznie z innymi odpadami. Zobowiązani są oni przekazywać go wyspecjalizowanym podmiotom zbierającym.
  2. Sprzedawcy detaliczni i hurtowi handlujący sprzętem elektrycznym i elektronicznym zobowiązani są nieodpłatnie przyjąć ZSEiE od klienta w ilości nie większej niż sprzedawany nowy sprzęt, na zasadzie „1 za 1”, czyli lodówka za lodówkę, świetlówka za świetlówkę.
  3. Wprowadzający sprzęt elektryczny i elektroniczny na rynek, a więc producenci i importerzy tego sprzętu, są zobowiązani zorganizować i sfinansować system odbioru z punktów zbierania, transportu , przetwarzania, odzysku i recyklingu ZSEiE.

Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Zielonej Górze kierując się zapisami tejże ustawy, mając na uwadze ochronę środowiska przed odpadami oferuje usługi w zakresie zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Zakład posiada zezwolenie na prowadzenie działalności w tym zakresie i jest wpisany do rejestru Głównego Inspektora Ochrony Środowiska jako "zbierający zużyty sprzęt" pod numerem E0000130Z.

Mieszkańcy Zielonej Góry mogą nieodpłatnie pozostawić zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w dwóch punktach zbierania:

  1. ul.Zjednoczenia 110 w siedzibie ZGK,
  2. ul. Wrocławska 73 ( wjazd od Raculi ) w Dziale Zagospodarowania Odpadów ZGK

Powyższe punkty prowadzone są we współpracy z Organizacją Odzysku ElektroEko i oznaczone ich logo jako "PUNKT ZBIERANIA ELEKTROŚMIECI".

Aktualny wykaz adresów punktów zbierania ZSEiE dostępny jest na stronach internetowych Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz Urzędu Miasta - Zielona Góra.

Mając na uwadze ochronę środowiska przed odpadami zapraszamy Państwa do współpracy w zakresie zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

 
« poprzednia podstrona   następna podstrona »
© 2000-2018 Zakład Gospodarki Komunalnej sp. z o. o.   ul.Zjednoczenia 110C,  65-120 Zielona Góra, tel. (68) 322-91-00   faks (68) 322-91-11