Informujemy, że Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) dla mieszkańców i właścicieli nieruchomości z terenu miasta Zielona Góra, znajdujący się przy ul. Wrocławskiej 73 (wjazd od Raculi), przyjmuje odpady od poniedziałku do piątku od godz. 7:00 do 9:00 i od godz. 14:00 do 19:30 oraz w soboty od godz. 8:00 do godz.12:00 z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.

Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.

Przejdź do strony z pełną informacją
PONIEDZIAŁEK, 10 grudnia 2018 r. godz. . Dzisiaj są imieniny: Julii, Judyty, Daniela
Kompleksowa gospodarka odpadami Pielęgnacja komunalnych terenów zielonych Oczyszczanie miasta Transport odpadów
Kompleksowa gospodarka odpadami
Instalacja do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów ( IMB )
Pielęgnacja komunalnych terenów zielonych
Samojezdna kosiarka do trawy.
Oczyszczanie miasta
Pojazd do zamiatania ulic.
Transport odpadów
Pojazdy do transportu odpadów komunalnych.

Kronika - październik 2008 Drukuj Email

Mając na uwadze prawidłową pielęgnację winorośli na terenie Parku Winnego i całego miasta, Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Zielonej Górze, zorganizował w dniu 23.X.2008r. spotkanie "winiarzy" z pracownikami ZGKiM. Spotkanie odbyło się na Winnym Wzgórzu przy rzeźbie „chłopca z konikiem”.
Z zaproszonych gości przybyli p. Roman Grad i p. Marek Krojcig.
Podczas spotkania zaprezentowane zostały techniki cięcia winorośli (odmładzania krzewów), a także narzędzia przydatne przy zabiegach.
Padła też propozycja, aby uczniowie Technikum Organizacji Usług Gastronomicznych o specjalności Winiarstwo, w trakcie praktyki zawodowej pielęgnowali winnicę przy Palmiarni.
Na zakończenie ustalono, że dnia 4.11.2008 r. w siedzibie ZGKiM odbędzie się pierwsze z cyklu spotkań, mających na celu zastosowanie optymalnych metod pielęgnacji i ochrony przed szkodnikami krzewów winorośli.

P. Marek Krojcig prezentuje jedną z technik odmładzania krzewów

Pokaz cięcia winorośli w wykonaniu p. Romana Grada

 
« poprzednia podstrona   następna podstrona »
© 2000-2018 Zakład Gospodarki Komunalnej sp. z o. o.   ul.Zjednoczenia 110C,  65-120 Zielona Góra, tel. (68) 322-91-00   faks (68) 322-91-11