Informujemy, że Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) dla mieszkańców i właścicieli nieruchomości z terenu miasta Zielona Góra, znajdujący się przy ul. Wrocławskiej 73 (wjazd od Raculi), przyjmuje odpady od poniedziałku do piątku od godz. 7:00 do 9:00 i od godz. 14:00 do 19:30 oraz w soboty od godz. 8:00 do godz.12:00 z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.

Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.

Przejdź do strony z pełną informacją
PONIEDZIAŁEK, 10 grudnia 2018 r. godz. . Dzisiaj są imieniny: Julii, Judyty, Daniela
Kompleksowa gospodarka odpadami Pielęgnacja komunalnych terenów zielonych Oczyszczanie miasta Transport odpadów
Kompleksowa gospodarka odpadami
Instalacja do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów ( IMB )
Pielęgnacja komunalnych terenów zielonych
Samojezdna kosiarka do trawy.
Oczyszczanie miasta
Pojazd do zamiatania ulic.
Transport odpadów
Pojazdy do transportu odpadów komunalnych.

Kronika - październik 2009 Drukuj Email

W dniu 3 października w godz. 10 - 16 na terenie Palmiarni została przeprowadzona, Ogólnopolska Kampania na rzecz osób chorych, Pola Nadziei. Akcję zorganizowało Zielonogórskie Hospicjum przy pomocy ZGKiM.

Jak co roku w okolicy 4 października ( Międzynarodowy Dzień Opieki Hospicyjnej), tysiące ludzi na całym świecie sadzi żonkile: przed szkołami, szpitalami, urzędami w parkach i na skwerach) Jest to symboliczny akt solidarności z umierającymi na chorobę nowotworową. Wiosną, kiedy żonkile kwitną, odbywa się akcja, której celem jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby lokalnych hospicjów, oraz propagowanie idei opieki Hospicyjnej w społeczeństwie, zwłaszcza jego najmłodszej części. Żonkil jest symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową.

 

W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy, szkoły, wolotarisze jak i grupy zorganizowane tj. Uniwersytet XXX wieku. Łącznie posadzono 4 tyś. cebulek żonkili. Nasze Pole Nadziei zakwitnie na wiosnę w maju, gdzie będziemy mogli je podziwiać przez koło trzy tygodnie.

 
następna podstrona »
© 2000-2018 Zakład Gospodarki Komunalnej sp. z o. o.   ul.Zjednoczenia 110C,  65-120 Zielona Góra, tel. (68) 322-91-00   faks (68) 322-91-11