Informujemy, że Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) dla mieszkańców i właścicieli nieruchomości z terenu miasta Zielona Góra, znajdujący się przy ul. Wrocławskiej 73 (wjazd od Raculi), przyjmuje odpady od poniedziałku do piątku od godz. 7:00 do 9:00 i od godz. 14:00 do 19:30 oraz w soboty od godz. 8:00 do godz.12:00 z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.

Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.

Przejdź do strony z pełną informacją
PONIEDZIAŁEK, 10 grudnia 2018 r. godz. . Dzisiaj są imieniny: Julii, Judyty, Daniela
Kompleksowa gospodarka odpadami Pielęgnacja komunalnych terenów zielonych Oczyszczanie miasta Transport odpadów
Kompleksowa gospodarka odpadami
Instalacja do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów ( IMB )
Pielęgnacja komunalnych terenów zielonych
Samojezdna kosiarka do trawy.
Oczyszczanie miasta
Pojazd do zamiatania ulic.
Transport odpadów
Pojazdy do transportu odpadów komunalnych.

Kronika - grudzień 2003 Drukuj Email


W dniu 16 grudnia powołano Ogólnopolskie Stowarzyszenie Plantatorów i Producentów Wina.

Stowarzyszenie ma na celu odnowienie tradycji winiarskich, doradztwa w dziedzinie uprawy winorośli, oraz promowanie regionu przy pomocy amatorskiej produkcji wina regionalnego.
Zdaniem Danuty Krojcig, wiceprezesa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Plantatorów Winorośli i Producentów Wina, ustawa jest korzystna dla naszego regionu.
Sejm przegłosował "ustawę winiarską" . Po akceptacji senatu i prezydenta RP wejdzie w życie 1 maja 2004 r.

Pełna nazwa dokumentu tak oczekiwanego przez m.in. lubuskich winiarzy brzmi: "Ustawa o wyrobie i rozlewie wyrobów winiarskich, obrocie tymi wyrobami i organizacji rynku wina".
Wino mogą produkować wytwórcy lokalni i firmy, po spełnieniu wymogów formalnych, norm żywieniowych i uzyskaniu stosownych zezwoleń. Nie zostały natomiast dopracowane szczegóły na linii plantator winorośli - producent wina. Z ustawy wynika bowiem, że wino można wytwarzać tylko z własnych nasadzeń. Tymczasem chodzi przecież o umożliwienie - małym i większym plantatorom lubuskim, a nawet działkowiczom-sprzedaży kiści winogron różnym producentom wina.

Jest jeszcze czas na wprowadzenie poprawek przez Senat, a w końcu mamy tam swoich przedstawicieli, w tym wicemarszałek Senatu - uspokaja Danuta Krojcig, wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Plantatorów Winorośli i Producentów Wina.

 
następna podstrona »
© 2000-2018 Zakład Gospodarki Komunalnej sp. z o. o.   ul.Zjednoczenia 110C,  65-120 Zielona Góra, tel. (68) 322-91-00   faks (68) 322-91-11